Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Wdmuchiwanie styropianu i wełny

Wdmuchiwanie styropianu i wełny

Ocieplanie stropodachu metodą wdmuchiwania styropianu lub wełny

Ocieplanie stropodachu.Wdmuchiwanie jest metodą skutecznie izolująco stropodachy, która szczególnie polecana jest do izolowania trudno dostępnych przestrzeni. Ten sposób izoowania budynku jest metodą szybką, tanią i mało uciążliwą dla mieszkańców.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jakie są zalety metody wdmuchiwania?
Czy metoda blow-in jest droga?

W czym wdmuchiwanie jest lepsze?

Metoda wdmuchiwania, z angielskiego – blow-in, polega na wtłoczeniu styropianu lub wełny w wolną przestrzeń stropodachu. Posiada ona wiele zalet. Po pierwsze jest to efektywność i ograniczenie strat ciepła. Po drugie brak odpadów podczas montażu, a co za tym idzie brak dodatkowych kosztów, gdyż cały materiał jest całkowicie wykorzystywany. Zresztą, koszty w ogóle są niższe niż przy tradycyjnym docieplaniu. Oszczędza się nie tylko na materiale, ale również na robociznie, bo kolejną zaletą ocieplana budynków w ten właśnie sposób jest krótki czas realizacji. Praca zazwyczaj wykonywana jest w ciągu 1-2 dni roboczych przez niewielką, kilkuosobową ekipę budowlaną.

Czy wiesz, że

Metoda wdmuchiwania, z angielskiego – blow-in, polega na wtłoczeniu styropianu lub wełny w wolną przestrzeń stropodachu.

Jak wygląda takie ocieplanie? Za pomocą rury wdmuchiwany jest granulat. Jest to robione pod ciśnieniem i z dużą precyzją, zwłaszcza, że używane maszyny mogą być wyposażone w kamery, które umożliwiają dokładny podgląd gdzie leci granulat. Dzięki podciśnieniu nie ma możliwości ominięcia przestrzeni trudnodostępnych, a pokrycie materiałem izolacyjnym jest szczelne.
Technologia wdmuchiwania granulatu wełny mineralnej i styropianu stosowana jest już od kilkudziesięciu lat w Ameryce i krajach skandynawskich. Jest to sprawdzony i pewny sposób.

Dobra wentylacja to podstawa

Specjaliści twierdzą, że zdecydowanie lepiej jest wybrać materiał przeznaczony do wdmuchiwania zamiast konwencjonalnych materiałów izolacyjnych. Przemawia za tym przede wszystkim fakt, że termoizolacja metodą blow-in pozwala dotrzeć do miejsc w których niemożliwe jest ułożenie izolacji w sposób tradycyjny.
Lepsza też jest izolacyjność, bo materiał wdmuchiwany “więzi” więcej powietrza niż ten układany ręcznie. Współczynnik lambda granulatu jest porównywalny do współczynnika lambda wełny mineralnej w płytach, a nawet lepszy.
W przypadku, jeśli nie do wszystkich miejsc można dotrzeć – w górnej płycie dachu wykonuje się otwory technologiczne przez które wtłaczany jest materiał izolacyjny, a później zaślepia się je albo montuje w nich kominki wentylacyjne.

Czy wiesz, że

Ponadto nie tworzą się puste niedocieplone przestrzenie, jak to ma miejsce przy tradycyjnej izolacji termicznej układanej w nieregularnych przestrzeniach.

Ogrzane powietrze nie ma którędy uciekać, gdyż warstwa wdmuchanego granulatu wełny mineralnej lub styropianu jest równomiernie rozłożona.

Comments are closed.

Zaufali nam: