Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Uważaj na usługi hydrauliczne bez długoletniej gwarancji

Uważaj na usługi hydrauliczne bez długoletniej gwarancji

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze hydraulika?

usługi-hydrauliczneInstalacja hydrauliczna domu ewoluuje wraz ze zmianami toczącymi się w nim – pojawieniem się nowych sprzętów, przemieszczaniem starych. Zarówno instalacje doprowadzające wodę, jak i odprowadzające ścieki i deszczówkę wymagają szczególnych zabezpieczeń i profesjonalnego wykonania. Firma, której powierzymy wykonanie instalacji w naszym domu, musi dać gwarancję jakości wykonywanych przez siebie usług.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Czy gwarancja daje nam dodatkowe prawa?

Solidność i profesjonalizm nie boją się gwarancji

Solidna firma pomoże nam nie tylko w fizycznym wykonaniu prac, ale również doradzi jaki rodzaj instalacji hydraulicznej wybrać. Istnieje możliwość wyboru rozmaitych materiałów, z których wykonane są rury. Odpowiedni fachowiec jest w stanie wybrać rodzaj dopasowany do naszego domu i portfela.

Czy wiesz, że

Wszystkie profesjonalne firmy świadczące usługi hydrauliczne zarówno w dziedzinie planowania i wykonywania instalacji, jak i ich modernizacji oraz naprawy udzielają na swoje usługi darmowej gwarancji.

Zwykle długość gwarancji jest zależna od rodzaju wykonywanej pracy lub naprawy. Powinno to być nam przekazane na umowie.

Prawo do reklamacji

Należy pamiętać, że każdą nieprawidłowo wykonaną usługę, możemy reklamować. Jednak jeśli nie zawarliśmy z hydraulikiem umowy, zapewne będziemy mieli duże problemy z uzyskaniem odszkodowania lub darmowej naprawy, a jak wiadomo, awarie instalacji hydraulicznej wymagają zwykle niezwłocznej naprawy.
Solidne firmy deklarują w jakim maksymalnie terminie wykonują naprawę szkody, która jest przedmiotem reklamacji. Powinien to być termin jak najkrótszy, szczególnie zważywszy na uciążliwość, jaką niesie za sobą awaria instalacji wodnej lub kanalizacyjnej. Dobrze jest również skorzystać z firmy, która oferuje także takie prace, jak układanie płytek ceramicznych i montaż urządzeń sanitarnych. Dzięki temu nie zostaniemy pozostawieni sami sobie, po wymianie rury, z zerwaną glazurą w łazience.

Wystrzegajmy się podejrzanych fachowców

Należy wystrzegać się fachowców, którzy nie chcą wziąć na siebie odpowiedzialności za wykonywane przez siebie usługi, a także takich, co do których kompetencji mamy wątpliwości po bezpośredniej rozmowie. Nasze podejrzenia powinna również wzbudzić cena za usługę o wiele niższa od ofert reszty konkurencji. Możliwe jest, że taki hydraulik nie jest w stanie konkurować z kolegami po fachu jakością oferowanych usług, więc znacząco obniża ceny, aby przyciągnąć klientów.

Czy wiesz, że

Ważne są również referencje wystawione zarówno przez firmy, z którymi współpracuje wykonawca, jak i przez osoby prywatne, korzystające z jego usług.

Nieoceniony może okazać się wywiad środowiskowy, który pomoże nam wyeliminować fachowców cieszących się złą sławą.

Comments are closed.

Zaufali nam: