Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Usuwanie szpar w parkiecie po cyklinowaniu – technologia wykonania

Usuwanie szpar w parkiecie po cyklinowaniu – technologia wykonania

Sposoby na doprowadzenie uszkodzonego parkietu do idealnego stanu

szpary-w-parkieciePo długim użytkowaniu parkietu mogą pojawić się w nim zmiany powstałe na skutek pracy wylewki lub samego drewna. Brzydkie szpary potrafią oszpecić nawet najszlachetniejsze drewno. Warto zająć się tym problemem przy okazji cyklinowania.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jakiego materiału użyć do uzupełniania ubytków?
Jak uzyskać kolor identyczny z parkietem?

Wykorzystujemy pył z cykliniarki

Ubytki w parkiecie powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych czy też po prostu wieloletniej eksploatacji można uzupełnić szpachlą do parkietu. Należy dobrać odpowiedni kolor jak najbardziej zbliżony do koloru posadzki. Szpachlowanie po cyklinowaniu jest ważne dlatego, że po szlifowaniu granulacją 120, możemy wykorzystać powstały pył. Zbieramy go z powierzchni podłogi i upewniamy się, że jest pozbawiony zanieczyszczeń. Gdy zmieszamy go z płynnym spoiwem przeznaczonym do szpachlowania, uzyskamy kolor identyczny z naszą posadzką. Większość spoiw wymaga bardzo dokładnego wymieszania w opakowaniu przed wylaniem.

Nakładanie mieszanki wymaga skupienia

Po przygotowaniu mieszanki nakładamy ją na miejsca wymagające uzupełnień przy pomocy wcześniej opisanej szpachli ruchami zygzakowatymi, zagarniając mieszankę w kierunku do siebie. Gdy mamy do czynienia z długą i głęboką szparą w podłodze, substancję nakładamy szpachlą w poprzek szpary, szczelnie ją wypełniając. Wykonując tę czynność należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne wypełnienie wszystkich szczelin, lecz ważne jest, aby nie pozostawić nadmiaru spoiwa na powierzchni parkietu. Masa ta szybko twardnieje, w związku z czym może pozostawić trwałe ślady na parkiecie. Jeśli jednak zdarzy się pominąć jakąś plamę, można spróbować zetrzeć ją drobnoziarnistym papierem ściernym.

Czy wiesz, że

Do szpachlowania parkietu należy używać szpachli ze stali nierdzewnej. Pozwoli to uniknąć wdania się do roztworu rdzy i zabarwienia nią podłogi.

Ostatni szlif odnowionego parkietu

Po zakończeniu wypełniania wszelkich ubytków przystępujemy do ostatecznego szlifowania podłogi przy użyciu sprzętu mechanicznego. Można podłogę także wypolerować odpowiednią nakładką, co da efekt idealnie gładkiej posadzki. Po wszystkich zabiegach podłogę należy kilkakrotnie oczyścić z pyłu, kurzu i wszelkich innych zanieczyszczeń. Po każdym sprzątaniu czekamy aż pył unoszący się w powietrzu opadnie i usuwamy go ponownie.
Tak przygotowana podłoga jest już gotowa do ostatniego etapu jej odnawiania, czyli lakierowania, które ostatecznie podkreśli jej zapomniany urok.

Comments are closed.

Zaufali nam: