Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Tynkarz – czym kierować się przy jego wyborze?

Tynkarz – czym kierować się przy jego wyborze?

Równo i starannie położony tynk decyduje o urodzie ściany. Jak znaleźć tynkarza, który solidnie wykona swoją pracę?

Wybór tynkarza.Na rynku jest olbrzymi wybór tynków, w którym łatwo się pogubić. Jeszcze trudniej jest wybrać tynkarza, co do którego mamy pewność, że wykona swoją pracę bez zarzutu. Jakie cechy powinien przedstawiać taki pracownik?

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Czym powinien dysponować tynkarz?
Gdzie szukać dobrego tynkarza?

Doświadczenie, umiejętności i odpowiedni sprzęt

Tynkarz powinien przede wszystkim znać wszelkie właściwości i odmiany różnych tynków. Najbardziej doświadczony będzie umiał wykonać sam tynk na budowie, jednak obecnie najczęściej stosujemy gotowe mieszanki. Poprawne nałożenie tynku wymaga precyzji i cierpliwości, którymi musi sie charakteryzować tynkarz.
Tynkarz musi dysponować odpowiednimi narzędziami, zarówno prostymi, do nakładania i wyrównywania tynków, jak i mechanicznymi, zaczynając od rozmaitych mieszarek, a kończąc na agregatach do narzucania tynku w sposób mechaniczny. Jeśli wybierzemy metodę mechaniczną, zatrudniony przez nas fachowiec powinien nie tylko umieć obsłużyć urządzenie, ale także je konserwować i naprawić jego proste usterki, np. usunąć zatory lub wymienić tarcze w zacieraczkach mechanicznych. Sprawdźmy, czy dana osoba ma duże doświadczenie w układaniu tynków mechanicznych, gdyż wymaga to nie lada wprawy, a przy zbytnim ociąganiu się nie uda się poprawnie rozłożyć tynku, gdyż zacznie on po pewnym czasie wiązać i twardnieć. Najtrudniej jest układać tynki równomiernie na nieregularnych elementach architektonicznych – różnego rodzaju obłościach lub sklepieniach. Jeśli wiemy, że zatrudniany przez nas tynkarz wykonywał z powodzeniem w swojej karierze takie prace, możemy być spokojni co do jego kompetencji.

Dotychczasowe realizacje świadczą o pracy tynkarza

Jakość wykonywanych przez tynkarza prac możemy przed jego zatrudnieniem zweryfikować docierając do poprzednich jego realizacji. Szczególną wartość będą miały te wykonane kilka lat temu, które do dzisiaj cieszą się świetnością. Warto bowiem wiedzieć, że pewne nieprawidłowości ułożenia tynku wychodzą dopiero po czasie.
Tynkarz powinien udzielić gwarancji na swoje usługi i w jej ramach usunąć ewentualne usterki. Tyczy się to zarówno tynków mokrych, tzw. tradycyjnych, jak i suchych, których montaż jest nieco łatwiejszy.

Czy wiesz, że

Tynkarze bardzo często podejmują się również malowania i tapetowania, więc jeśli nasz fachowiec ma takie doświadczenie, to warto skorzystać z jego usług również w tym zakresie.

Doświadczona osoba zapewni oczywiście odpowiednie przerwy technologiczne pomiędzy poszczególnymi etapami prac.

Comments are closed.

Zaufali nam: