Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Ściana wytynkowana i co dalej? Trendy w strukturach ścian wewnętrznych

Ściana wytynkowana i co dalej? Trendy w strukturach ścian wewnętrznych

Jak nadać naszym wnętrzom niepowtarzalny charakter przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i trendów?

Wykończenie ścian wewnętrznychGdy mamy już za sobą trudny etap tynkowania ścian, nadchodzi czas, żeby nadać jej ostateczny rys. Klasycznym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian w pokojach farbą a w kuchni i łazience położenie płytek ceramicznych. Są jednak inne, nietypowe rozwiązania, które sprawią, że nasz dom będzie wyróżniał się na tle innych.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jakimi metodami uzyskać nietypowy wygląd malowanej powierzchni?
Jak stworzyć przestrzenną fakturę ściany o jedynym i niepowtarzalnym wzorze?

Farby dające wrażenie przestrzeni

Ciekawe rozwiązanie niosą farby i lakiery Alpina. Dzięki nim możemy np. uzyskać efekt starego spękanego lakieru o dowolnym kolorze, fakturową ścianę mieniącą się w zależności od oświetlenia brokatowymi drobinkami lub satynową powierzchnię o połysku w odcieniu złota lub srebra. Program Alpina Atelier, dzięki zmieszaniu dwóch warstw, pozwala uzyskać perłowo – metaliczny efekt za sprawą lazury odbijającej światło. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest wzmocnienie odporności ściany na wilgoć i zmywanie.

Ściana w roli dzieła sztuki

Czy wiesz, że

Coraz większą popularność zdobywają tzw. tynki strukturalne.

Pozwalają one dowolnie nadawać fakturę i relief ścianom, poprzez modelowanie świeżego tynku. Można je fantazyjnie szpachlować, odciskać w nich różne gotowe faktury i wzory lub stworzyć własną płaskorzeźbę. W połączeniu z farbami, lakierami i werniksami, technologia ta pozwala na nadawanie wnętrzom dowolnego charakteru.

Tynki z dalekiego wschodu

Tynki japońskie stanowią element pośredni pomiędzy tapetą a tynkiem. Są to mieszanki rozmaitych składników takich jak strzępki bawełny, jedwabiu, włókien mineralnych lub celulozowych. W sprzedaży są zazwyczaj w postaci suchych mieszanek, do których trzeba dodać pigment oraz wodę. Nakładane na ścianę są przy pomocy pistoletów natryskowych i ze względu na swoje właściwości stanowią świetną izolację akustyczną.

Tapety w sprayu

Tapety natryskowe nadają się do wykończenia rozmaitych powierzchni, również tych nierównych. W doborze kolorystyki, wzorów faktur i sposobów odbicia światła panuje całkowita dowolność. Producenci gwarantują ich długą trwałość, nawet do 10 lat. Ich przewagą nad zwykłą tapetą jest fakt, że nie wymagają tak równego podłoża oraz nie widać na nich łączeń poszczególnych elementów. Można także pokryć nimi nieregularne powierzchnie, co jest niemożliwe w przypadku papierowych tapet.

Comments are closed.

Zaufali nam: