Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Ranking tynków gipsowych: Jakiego producenta tyków warto wybrać?

Ranking tynków gipsowych: Jakiego producenta tyków warto wybrać?

Wśród wielu producentów chemii budowlanej warto wyróżnić tych, którzy zapewniają wysoki standard

Producenci tynków gipsowychOd jakości wykończenia ścian i sufitów zależy komfort późniejszego zamieszkiwania. Jeśli chodzi o tynki gipsowe, warto postawić na jakość. Jakie firmy są najbardziej cenione wśród polskich klientów?

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jakie firmy są najbardziej cenionymi na polskim rynku?
Jakie rodzaje tynków oferują?
Czy w ofercie tych firm są produkty niepowtarzalne?

Diamentowo wytrzymały Knauf

Jedną z bardziej znanych firm jest Knauf. Ma w swojej ofercie rozmaite rodzaje tynków gipsowych, m.in. jednowarstwowy do nakładania ręcznego GOLDBAND, tynk o zwiększonej przyczepności ROTBAND, tynk cienkowarstwowy BLAUBAND. Ciekawostką w ofercie tej firmy jest tynk maszynowy MP 75 DIAMANT – nazwany przez producenta najtwardszym tynkiem gipsowym wszechczasów. Knauf deklaruje, że tynk ten jest równie odporny na uderzenia co tynki cementowo-wapienne.

Baumit obecny w każdym polskim mieście

Dobrze kojarzona jest również firma Baumit. W ofercie znajdziemy tynki maszynowe, takie jak GlättPutz MG1 i MG1 L, stanowiące fabrycznie przygotowane mieszanki do wykonywania jednowarstwowych tynków wewnętrznych wysokiej jakości. Do wyboru są również tynki ręczne, takie jak UnoGold, oraz produkty o podwyższonej przyczepności, czyli UnoRed służący do stosowania na powierzchnie betonowe i inne typowe podłoża budowlane. Czas obróbki obu ręcznych tynków to ok. 100 minut.

Popularność i przystępność

Popularnym producentem tynków jest firma Cekol. Podobnie jak wczesniej wymieniane firmy oferuje kilka rodzajów tynków, m.in. popularne lekkie tynki gipsowe ręczne takie jak CEKOL TR-49. Tynkiem maszynowym oferowanym przez tą firmę jest CEKOL TLG-48, który nadaje się nie tylko do nakładania agregatem – można to zrobić również ręcznie.

Czy wiesz, że

Firma oferuje na swojej stronie internetowej kalkulator wydajności, który ma nam pomóc oszacować potrzebne ilości materiału do zaplanowanej pracy.

Wzbogacona oferta bliżej środowiska

Firmą z bogatą ofertą tynków jest także KREISEL. W ofercie znajdziemy tynki gipsowe lekkie tynki maszynowe, jak i ręczne. Podobnie jak w przypadku poprzednich firm, posiada w swojej ofercie tynki wzbogacane dodatkami modyfikującymi, które poprawiają właściwości mechaniczne i fizyczne powierzchni, na które są przeznaczone.
Ostatnią firmą jest Weber – znany producent chemii budowlanej. W swojej ofercie ma tynki gipsowe takie jak Maxit ip 22 na bazie naturalnego białego gipsu, jednowarstwowy, o dobrej przyczepności, nadający się również do łazienek. Weber deklaruje, że jej produkty są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Comments are closed.

Zaufali nam: