Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Ogrzewanie antyoblodzeniowe

Ogrzewanie antyoblodzeniowe

Warto zadbać o nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza zimą

ogrzewanie antyoblodzenioweOblodzone powierzchnie to duże ryzyko wypadku. Ogrzewanie antyoblodzeniowe pozwala rozwiązać ten problem.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Ogrzewanie antyoblodzeniowe schodów.
Ogrzewanie antyoblodzeniowe wjazdu do garażu.
Ogrzewanie antyoblodzeniowe rur i rynien.
Czy warto?

Ogrzewanie antyoblodzeniowe wjazdu do garażu

Wjeżdżanie do garażu zimą po prawdziwa mordęga. Jeśli powierzchnia jest ślizga, musimy wykazać się umiejętnościami kierowcy rajdowego, aby bezpiecznie zaparkować. Na szczęście z pomocą przychodzi nam ogrzewanie antyoblodzeniowe.
Pierwszy sposób w jaki możemy sprawić, aby nasz wjazd do garażu był bezpieczniejszy to zastosowanie ogrzewania antyoblodzeniowego na całej powierzchni wjazdu. W tym celu wykorzystuje się specjalne przewody grzewcze umieszczane w podsypce piaskowej pod kostkę. Jeśli stosujemy zaprawę betonową przewody usytuowane są w warstwie wylewki.
Druga opcja to ogrzewanie tylko trakcji jezdnych samochodu. W tym celu wykorzystujemy gotowe maty grzewcze, które montuje się podobnie do przewodów grzewczych.

Ogrzewanie antyoblodzeniowe schodów

Schody to dość niebezpieczne miejsce. Chodzenie po oblodzonych schodach jest ryzykowne. Na szczęście, ogrzewanie antyoblodzeniowie idealnie się sprawdza w tym przypadku.

Czy wiesz, że

Do ogrzewania schodów najlepiej nadają się przewody o mocy 25W/mb.

Nie bez znaczenia jest sposób montowania przewodów. Musimy dokonać montażu na każdym schodku, a także na płytach spoczynkowych. Nie należy ich kłaść bezpośrednio pod powierzchnią, lecz w betonie.
Cały system sterowany jest przez termostat, który mierzy temperaturę. Warto pomyśleć o zainstalowaniu czujnika wilgotności, choć nie jest to konieczne.

Ogrzewanie oblodzeniowe rur i rynien

Choć nie zawsze bierzemy to pod uwagę, rynny i rury są także narażone na negatywny wpływ niskich temperatur. Sople lodu mogą obciążać rynnę i w efekcie doprowadzić do jej zerwania. Co więcej, woda w rurach może zamarzać, rozsadzając je. Lepiej więc zapobiegać, niż słono płacić za nowe rynny.
Do ogrzewania rynien i rur najlepiej wykorzystać stałooporowe przewody grzewcze. Przewody samoregulujące również się do tego nadają. Do umocowania przewodów używamy specjalnych uchwytów. Termostat odpowiada za kierowanie całym systemem. Jest on bardzo czuły na zmiany temperatur. Jeśli temperatura rośnie system przestaje grzać. Czujnik wilgotności usprawnia pracę ogrzewania antyoblodzeniowego.
Jeśli nie chcemy, aby woda zamarzała w rurach, możemy zaopatrzyć się w specjalne przewody.

Czy warto?

Odpowiedź brzmi tak. Zawsze warto dbać o bezpieczeństwo. Nowa technologia pozwala na skuteczną walkę z problemem oblodzenia.
Jedyna wada tego rozwiązania to cena. Ogrzewanie antyoblodzeniowe wiąże się z dodatkowymi kosztami, zwłaszcza związanymi z zużywaną energią. Poza tym należy dbać o cały system grzewczy. Najlepiej jeśli ogrzewanie antyoblodzeniowe zamontuje sprawdzona ekipa z uprawnieniami. To dodatkowy koszt, ale z drugiej strony to gwarancja prawidłowego zamontowania systemu.

Comments are closed.

Zaufali nam: