Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Firmy remontowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Firmy remontowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Jakimi cechami charakteryzuje się firma remontowa, której możemy zaufać?

Firmy remontoweMarzenie o pięknie wyremontowanej kuchni czy łazience może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości za sprawą dobrej ekipy remontowej, dysponującej odpowiednim sprzętem i doświadczeniem. Jednak często odróżnienie prawdziwego fachowca od niedoświadczonego naciągacza może nastręczać problemów. Na szczęście jest kilka sposobów, aby znaleźć firmę remontową odpowiadającą naszym wymaganiom.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Gdzie szukać firmy remontowej?

Pierwsze poszukiwania

Szukać można na różne sposoby, np. w gazecie. Ogłoszenie fachowej firmy remontowej zwykle charakteryzuje się podaniem dokładnych informacji, nazwy firmy, zakresu usług, a nie tylko numerem telefonu i hasłem „remonty”. O wiele większe możliwości wyszukiwania i weryfikowania firm remontowych daje nam jednak Internet. Istnieje wiele internetowych baz adresowych firm oferujących usługi remontowe. Możemy zweryfikować ich działalność i opinię klientów korzystających z ich usług, przeszukując fora internetowe. Są one skarbnicą wiedzy, jednak nie należy ufać im bezgranicznie, gdyż może się okazać, że entuzjastyczne wpisy są autorstwa samych pracowników firmy, a z drugiej strony negatywne opinie mogą pochodzić od nieuczciwej konkurencji. W Internecie możemy także wystawić na aukcję swoje zlecenie na remont i wybrać najatrakcyjniejszą dla nas ofertę.
Niezastąpionym źródłem informacji o firmach budowlanych jest tzw. rekomendacja bezpośrednia, czyli po prostu polecenie od bliskich znajomych, sąsiadów, rodziny. Daje to nam też możliwość naocznego zweryfikowania realizacji danego podmiotu.

Rekomendacja usług i podpisanie umowy

Oprócz rekomendacji warto również sprawdzić czy firma, którą zamierzamy zatrudnić ma w swoim posiadaniu specjalistyczny sprzęt potrzebny do niektórych robót, oraz wykwalifikowaną kadrę. Jeżeli firma nie dysponuje sprzętem na własność, musi mieć swobodny dostęp do wypożyczania go, inaczej może się okazać, że przerwy technologiczne będą się wydłużać w nieskończoność.
Warto skupić się na spisaniu odpowiedniej umowy, wyszczególniającej co i w jakim zakresie będzie należało do obowiązku obu stron. Ważna jest również wycena potrzebnych materiałów budowlanych i pomocniczych i ustalenie, która strona będzie odpowiedzialna za ich dostarczenie oraz opłacenie. Dobrze jest skorzystać z usług firmy przyjmującej wiele zleceń – zwykle mają one dostęp do zniżek na materiały ze względu na duże zamówienia.

Kompleksowe usługi oszczędnością czasu i pieniędzy

Praktyczniej będzie skorzystać z usług jednej firmy remontowej na wykonanie całego planowanego remontu. Wynajmowanie poszczególnych osób na każdy etap remontu może nas wpędzić w problemy z planowaniem przedsięwzięcia i utratę płynności wykonywania prac.

Czy wiesz, że

Firma powinna udzielić gwarancji na wykonywane przez siebie usługi, co pozwoli nam pozbyć się szybko i bezpłatnie ewentualnych usterek powstałych z jej winy.

Jeśli znajdziemy firmę, która wykona remont solidnie, szybko sprawnie i za rozsądną cenę, warto zachować jej wizytówkę lub zachować numer telefonu – zawsze będziemy mogli skorzystać z jej usług bez obaw lub polecić znajomym w potrzebie.

Comments are closed.

Zaufali nam: