Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Dekarz – czym kierować się przy jego wyborze?

Dekarz – czym kierować się przy jego wyborze?

Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru dekarza?

Wybór dekarzaDach to swoista korona domu, jego zwieńczenie. Każda wada w jego wykonaniu odbije się niekorzystnie na komforcie zamieszkiwania budynku. Dlatego też dobry dekarz jest wyjątkowo poszukiwanym fachowcem na rynku budowlanym. Jak go rozpoznać?

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Kiedy zacząć szukać dekarza?
Jakie doświadczenie powinien mieć dekarz?

Przede wszystkim doświadczenie i referencje

Przede wszystkim dekarza szukajmy z odpowiednim zapasem czasu. W sezonie może być ciężko znaleźć wolny termin u rozchwytywanego fachowca. Jeśli nie mamy jeszcze zakupionego materiału na pokrycie, warto poradzić się doświadczonego dekarza. Z pewnością będzie on świetnie zorientowany w obecnej ofercie rynkowej. Dobrze jest zatrudnić dekarza również do odbioru prac ciesielskich lub skorzystać z oferty firm świadczących kompleksowe usługi budowlane, dzięki czemu unikniemy niezadowolenia dekarza z wykonanych przed nim prac.
Rozmawiając z dekarzem warto dowiedzieć się jaki ma staż pracy, w jakim rodzaju pokrycia się specjalizuje i czy dysponuje potrzebnym sprzętem. Dodatkowym atutem będą dyplomy ukończenia szkoleń w układaniu pokryć. Szkolenia takie często są organizowane przez producentów poszczególnych materiałów na pokrycia dachowe. Fachowiec z wieloletnim doświadczeniem z pewnością będzie mógł pochwalić się bogatymi referencjami, najlepiej jeśli moglibyśmy na własne oczy zobaczyć pokrycia wykonane przez dekarzy, których zamierzamy zatrudnić i dowiedzieć się od byłych klientów czy profesjonalnie podchodzą zarówno do jakości wykonywania pracy, jak i terminowości.

Gwarancja daje większą pewność w kwestii jakości

Rzetelnego fachowca można poznać po tym, że zanim wyceni nam prace, będzie chciał choć spojrzeć na projekt dachu. Przed rozpoczęciem pracy sprawdzi ile materiały potrzebne będzie na pokrycie połaci.

Czy wiesz, że

Jeśli nastąpią jakieś komplikacje w układaniu pokrycia lub pokrycie ma charakter nietypowy, nie bójmy się poprosić producenta o instrukcję montażu lub bezpośrednią konsultację.

Na roboty dekarskie, jak na wszelkie inne budowlane powinna nam zostać udzielona gwarancja poprzedzona umową, ściśle opisującą obowiązki poszczególnych stron i zakres wykonania prac oraz terminy płatności.

Comments are closed.

Zaufali nam: