Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Cykliniarz – czym kierować się przy jego wyborze?

Cykliniarz – czym kierować się przy jego wyborze?

Który fachowiec bezpiecznie przeprowadzi nasz parkiet przez proces cyklinowania i pozwoli nam cieszyć się odnowioną podłogą?

wybor-cykliniarzaNiezastąpioną cechą parkietu drewnianego jest możliwość jego odnawiania i uzyskania efektu absolutnej nowości po latach. Aby jednak tak było cyklinowanie musi być wykonane profesjonalnie. Jakiego cykliniarza wybrać, aby nie obawiać się zniszczenia parkietu?

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jakim sprzętem powinien dysponować cykliniarz?
Jak szukać odpowiedniego fachowca?

Cyklinowanie wymaga odpowiedniego sprzętu

Firma oferująca cyklinowanie podłóg powinna przede wszystkim dysponować odpowiednim sprzętem, bez którego wykonanie prac będzie absolutnie niemożliwe. Oczywiście sprzęt taki można wypożyczyć, ale lepiej, jeśli cykliniarz dysponuje sprzętem, z którym jest obyty i zaznajomiony. Cykliniarka powinna być również wyposażona w nakładki o odpowiedniej granulacji.
Cyklinowanie parkietu można łatwo zepsuć, dlatego dobrze byłoby obejrzeć poprzednie prace fachowca, któremu zechcemy powierzyć naszą podłogę. Najlepiej, żeby był to parkiet ułożony tą samą metodą co nasz. Pamiętajmy, że najtrudniejszy do odnowienia jest parkiet ułożony w jodełkę.
Zapytajmy firmę oferującą usługi cykliniarskie, czy ma w swojej ofercie cyklinowanie bezpyłowe. Zaoszczędzi nam to wiele problemów po przeprowadzonym zabiegu.

Warunkiem dobrego efektu jest dokładność cykliniarza

Oprócz idealnego wyrównania podłogi, dobrzy cykliniarze potrafią udzielić wyczerpującej porady na temat możliwości zakonserwowania i utwardzenia podłogi. Większość starych podłóg wymaga również zaszpachlowania, więc cykliniarz powinien także zaoferować taką usługę.

Czy wiesz, że

Jeśli chcemy zmienić naturalny koloryt desek, cykliniarz może użyć specjalnych barwników i bejc.

Fachowiec powinien zadbać o jak najdokładniejsze oczyszczenie całej objętości powietrza znajdującego się w pomieszczeniu z pyłu i kurzu przed przystąpieniem do lakierowania lub olejowania. Także po zakończonej pracy nie powinien zostawić nas z mieszkaniem zasypanym pyłem z cykliniarki.
Doświadczony cykliniarz przeprowadzi pracę nie tylko dokładnie i bezbłędnie, ale także sprawnie, co ma szczególnie dużą wartość w przypadku robót tak pylących jak cyklinowanie. Rozłożenie pracy na dłuższy okres praktycznie uniemożliwiłoby korzystanie z mieszkania w tym czasie.

Comments are closed.

Zaufali nam: