Skontaktuj się z nami!

601 965 886

Centralne ogrzewanie elektryczne – czy to się opłaca?

Centralne ogrzewanie elektryczne – czy to się opłaca?

Centralne ogrzewanie elektrycznie nie należy do najtańszych rozwiązań

centralne-ogrzewanie-elektryczneW chwili obecnej rzadko kiedy centralne ogrzewanie elektryczne jest wykorzystywane do ocieplania całego budynku. Zastosowanie się do kilku zasad może jednak sprawić, że to się opłaci.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jak działa elektryczne ogrzewanie centralne?
Kiedy warto pomyśleć o centralnym ogrzewaniu elektrycznym?
Elektryczne ogrzewanie centralne a środowisko.

Jak działa elektryczne ogrzewanie centralne?

Energia jako źródło ciepła wykorzystywana jest od dawna. Jednak zazwyczaj jest to miejscowe źródło ciepła. Popularne są maty grzewcze do ocieplania miejscowego. Ponieważ w każdym pomieszczeniu mamy dostęp do prądu, nie ma potrzeby montowania instalacji ogrzewania centralne, co nie oznacza, że nie warto rozważyć tej opcji.
Sercem całego systemu jest kocioł centralnego ogrzewania. Dodatkowym udogodnieniem jest pokojowy regulator temperatury. Pomaga on w zachowaniu odpowiedniego poziomu ciepła i jednocześnie chroni nasz portfel przed zbędnymi wydatkami.

Kiedy warto pomyśleć o centralnym ogrzewaniu elektrycznym?

Zanim zdecydujemy się na wybór elektrycznego ogrzewania centralnego, musimy rozważyć czy w naszym konkretnym przypadku to rozwiązanie będzie korzystne. Nie warto o nim myśleć, jeśli nasz dom traci dużo ciepła. W tym przypadku koszty ogrzewania będą ogromne, nieadekwatne do efektu.
Musimy także pomyśleć o cenach energii. Nie bez znaczenia jest także długość okresu grzewczego.

Czy wiesz, że

Jeśli mamy możliwość zastosowania korzystnej taryfy, np. weekendowej, centralne ogrzewanie może mieć dość przystępną cenę. Jeśli ceny energii są zbyt duże, nie jest to rozwiązanie dla nas.

Kluczową sprawą jest posiadanie centralnej instalacji w domu. Jeśli wcześniej korzystaliśmy z innego źródła ciepła, możemy wykorzystać starą instalację. Ale montaż nowej to już dodatkowy i duży koszt, na który może nas nie stać.

Elektryczne ogrzewanie centralne a środowisko

W przypadku innych rodzajów ogrzewania zazwyczaj coś spalamy i w efekcie produkujemy szkodliwe gazy, które zanieczyszczają środowisko i jednocześnie zmniejszają komfort naszego życia. Elektryczne ogrzewanie centralne jest pod tym względem lepsze – niczego nie spalamy. Możemy zapomnieć o dymie i nieprzyjemnym zapachu.

Czy wiesz, że

Miłośników ekologii na pewno ucieszy fakt, że elektryczne ogrzewanie centralne jest przyjazne środowisku.

Jeśli ochrona środowiska leży nam szczególnie na sercu, możemy zaopatrzyć się w zestaw w 100% bezpieczny dla otoczenia, ale tu problemem może być wyższa cena takiego sprzętu.
Pomyślmy też o naszym zwierzętach domowych. Niezabezpieczony system grzewczy to dla nich potencjalne niebezpieczeństwo.

Czy warto?

Kluczową sprawą są koszty ogrzewania. Dlatego najlepszą opcją jest ogrzewanie elektryczne połączone z innym sposobem ogrzewania. Początkowo koszt takiej instalacji może być duży, ale potem będziemy cieszyć się dobrze ogrzanym domem.

Comments are closed.

Zaufali nam: