Fachowa wiedza budowlana niezbędna wymagającym klientom.
Referencje wykonawców, którym naprawdę możesz zaufac.
   

Ogrodzenia betonowe – szybki montaż, szeroka gama wzorów

Nowoczesne ogrodzenia betonowe nadają się do użycia w wielu miejscach, również reprezentacyjnych.
Ogrodzenia betonowe

Ogrodzenia betonowe obecnie w niczym nie przypominają dawnych betonowych płotów wokół obiektów przemysłowych lub wojskowych. Cieszą się coraz większą popularnością ze względu na bogactwo kształtów i wzorów, a także praktyczne właściwości.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu?

Prefabrykowana konstrukcja słupków i paneli. 

Najpopularniejszym rodzajem konstrukcji ogrodzeń betonowych jest zestaw składający się ze słupów, pomiędzy które wstawiane są panele prefabrykowane z wibrowanego betonu. Wsuwane są w bruzdy w słupach, aby zapewnić konstrukcji sztywność. Zarówno panele jak i słupy bywają dodatkowo zbrojone. Wśród rodzajów paneli możemy wyróżnić trzy podstawowe grupy – pełne, półpełne i ażurowe. Na pełnych najczęściej odbijane są różnorakie wzory, a fragmenty ażurowe stanowią rozmaite przęsła lub tralki. Panele betonowe zwykle mają wysokość 50-300cm i długość 200-260cm.

Szeroki wybór form i kolorów.

Ogrodzenia betonowe są na rynku konkurencyjne ze względu na szeroki wybór form i kształtów i coraz wyższe walory estetyczne, co pozwala na umieszczanie ich nie tylko od strony zaplecza, czy ruchliwej ulicy. Ogrodzenia te z powodzeniem pełnią funkcję reprezentacyjną. Materiał, z którego są wykonane jest trwały i nie ulega korozji, charakteryzuje się tez odpornością na czynniki atmosferyczne. Ważną ich cechą jest też fakt, iż zamontowanie prefabrykowanego ogrodzenia zajmuje mało czasu.
Beton najczęściej występuje w kolorze szarości, jednak są również dostępne materiały barwione na rozmaite kolory. Na rynku można również znaleźć specjalne farby do malowania betonowych prefabrykatów, więc nie jesteśmy skazani na oryginalny kolor mieszanek betonowych.
 

Świetna izolacja od hałasu.

Ważnym atutem ogrodzeń betonowych jest fakt, że doskonale izolują one od hałasu oraz niepożądanych spojrzeń, a jednocześnie nie muszą stanowić ciężkiego muru, dzięki możliwości uzyskania ażurowego ogrodzenia powyżej pewnej wysokości.

Ogrodzenia betonowe mają swoje zastosowanie w miejscach takich jak posesje prywatne, obiekty handlowe, sportowe, rekreacyjne, place zbaw, ogrody, obiekty przemysłowe, magazynowe.
Często też stosuje się je do odgradzania całych zespołów mieszkaniowych lub osiedli.
 

 
b500.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Najlepsze praktyki | Wykonawcy | Zakupy grupowe | Zlecenia dla Twojej firmy             Logo i marketing: Agencja reklamowa - Owocni.pl