Fachowa wiedza budowlana niezbędna wymagającym klientom.
Referencje wykonawców, którym naprawdę możesz zaufac.
   

Kostka brukowa – wzory.

Wybierz materiał dostosowany do twoich potrzeb.
Kostka brukowa – wzory

Kostka brukowa przez ostatnich kilkanaście lat zmieniła się nie do poznania. Producenci zabiegają o wprowadzenie nowych wzorów, żeby zaspokoić coraz bardziej wymagające gusta klientów.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu?

Klasyka polskich chodników.

Chociaż wciąż popularne są modele kostki betonowej „Holland” i „Behaton”, to coraz większą uwagę, zarówno klienci, jak i producenci, skupiają na oryginalności. Kostka z naturalnych surowców, takich jak granit czy bazalt wciąż występuje najczęściej w tradycyjnej formie, natomiast kostka betonowa w ciągu kilkunastu lat przeżyła prawdziwą eksplozję wzorów, kolorów, faktur i kształtów. 

Zamiłowanie do antyku.

Po gładkich, regularnych kształtach, przyszła moda na wzory bardziej organiczne, stylizowane na stare. Mamy do wyboru wzory imitujące stary bruk, stary klinkier i kamień o popękanych brzegach. Takie antyczne rozwiązania świetnie sprawdzają się w ogrodach z bujną roślinnością o nieregularnym układzie ścieżek i kwietników, a także na tarasach przy domach tradycyjnych lub nawiązujących do klimatu śródziemnomorskiego.
Kostka brukowa jest również dostępna w formie bardzo małych elementów, często trójkątnych lub trapezowych, które nadają się do tworzenia łuków i okręgów.
 

Szlachetne połączenie w szlachetnym celu.

Bardzo efektownie prezentują się zestawienia różnych rodzajów kostki.
  Kolorystyczne i fakturowe zestawienia różnych kostek są nieocenionym narzędziem w ułatwianiu poruszania się po mieście osobom niedowidzącym i niewidomym, szczególnie na terenach zabytkowych, gdzie nie można stosować współcześnie wyglądających materiałów.
Najpowszechniej występującą, ze względu na początkową wyłączność na rynku kostką, jest prosta betonowa kostka dostępna w kilku kolorach i trzech podstawowych kształtach. Świetnie sprawdza się ona na alejach o dużym natężeniu ruchu, podjazdach, drogach dojazdowych oraz w przestrzeniach przemysłowych.
 

 
b500.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Najlepsze praktyki | Wykonawcy | Zakupy grupowe | Zlecenia dla Twojej firmy             Logo i marketing: Agencja reklamowa - Owocni.pl