Fachowa wiedza budowlana niezbędna wymagającym klientom.
Referencje wykonawców, którym naprawdę możesz zaufac.
   

Kostka brukowa – ceny producentów.

Jak się kształtują ceny kostki w Polsce?
Kostka brukowa – ceny producentów

W pewnym stopniu oferta polskich producentów kostki brukowej pokrywa się ze sobą. Niektórzy czołowi przedstawiciele branży prezentują unikalne w skali kraju wzory, jednak wiele z nich prawie się od siebie nie różni. Jak sie ma ta zależność do ceny?

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu?

 Konkurencja cenowa.

Oczywiście w ofercie każdej z firm ceny rozkładają się w zależności od stopnia skomplikowania kostki oraz jej koloru. Zwykle najtańsze są kostki w kolorze szarym, zaś najdroższe – ciemne, intensywne kolory. To samo tyczy się faktury i kształtu.

Najdroższe z całej oferty zazwyczaj są te kostki, które są niespotykane u innych producentów.


 

Bogate oferty również w kwestii cen.

Firma Jadar jest jedną z większych na polskim rynku. Aktywnie zabiega i dba o klienta. Oferuje klasyczne kształty kostki oraz kostki stylizowane na staromiejskie i kamienne. Ceny prawie całej oferty mieszczą się w granicach ok. 53 - 60 zł/m2.
Za bardzo podobne z wyglądu kostki firmy Bruk-Bet, zapłacimy nieco mniej, bo 30-37zł/m2. Dotyczy to jednak jedynie prostych modeli kostki, bo za fakturowane i bardziej złożone przyjdzie nam zapłacić już ponad 60 zł/m2.
Nieco wyżej w klasyfikacji cenowej znajduje sie znana firma Polbruk. Wprawdzie niektóre jej produkty dostępne są już w cenie ok. 45 zł/m2, natomiast ciekawsza i atrakcyjniejsza część asortymentu warta jest nawet ponad 90 zł/m2. Cena jest wyższa niż u niektórych konkurentów, ale zapewne produkty te znajdą swoich amatorów ze względu na znaną markę oraz unikalne wzory.
Semmelrock, firma o austriackim rodowodzie, reklamuje się szlachetnymi kostkami, jedną z linii nazwała Exclusive i ceny tej linii są adekwatne do nazw. Mieszczą się w przedziale 70-108 zł/m2, ale cena ta idzie w parze z wysoką jakością estetyczną kostek. Firma ma jednak w swojej ofercie linię produktów o bardziej przystępnych cenach, które są silna konkurencją dla wcześniej omawianych spółek.
 

Czy mogę gdzieś zaoszczędzić?

Klient indywidualny przy zakupie materiałów na małą skalę zawsze będzie narażony na wyższe koszta. Dlatego też warto dowiedzieć się, czy firma, której zlecimy wykonanie nawierzchni brukowej praktykuje zakup materiałów dla swoich klientów po preferencyjnych cenach. Możemy w ten sposób zaoszczędzić niemałą sumę pieniędzy.
Wyżej podane ceny są wartościami orientacyjnymi pochodzącymi z ogólnodostępnych cenników producentów, w których można znaleźć bardziej precyzyjne wykazy cen.

 

 
b500.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Najlepsze praktyki | Wykonawcy | Zakupy grupowe | Zlecenia dla Twojej firmy             Logo i marketing: Agencja reklamowa - Owocni.pl