Układanie desek, parkietu, paneli oraz cyklinowanie

W ramach naszych usług wykonujemy pełen zakres usług parkieciarskich na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, stosując wszelkie obowiązujące standardy.
Dysponujemy profesjonalnym sprzętem wysokiej jakości oraz doświadczeniem, dzięki któremu możemy podejmować zlecenia w zakresie montażu podłóg, cyklinowania, olejowania oraz renowacji parkietów, schodów, cokołów i listew.
Nasz cennik dotyczy usług zarówno w mieszkaniach prywatnych jak i w lokalach użytkowych. Wykonujemy prace kontrolne i wstępne takie jak pomiar wilgotności i wytrzymałości posadzki oraz przygotowanie podłoża.

DEMONTAŻ, UKŁADANIE, MONTAŻ

 • Układanie wszystkich rodzajów parkietów
 • Układanie mozaiki i podłóg egzotycznych
 • Układanie podłóg drewnianych – warstwowych – typu Barlinek
 • Montaż desek tradycyjnych, litych w systemie klejonym lub pływającym
 • Układanie tarasów drewnianych oraz balkonów
 • Montaż „ślepej podłogi” i desek
 • Układanie oraz montaż legarów i desek na legarach
 • Obłożenie schodów drewnem dębowym, sosnowym lub bukiem
 • Układanie paneli laminowanych wraz z gąbką wygłuszającą lub korkiem
 • Montaż cokołów i listew przypodłogowych
 • Układanie wykładziny dywanowej z klejeniem i bez klejenia
 • Demontaż starego parkietu wraz z listwami
 • Usuwanie starych wykładzin wraz z listwami
 • Usuwanie starych płytek PCV

BEZPYŁOWE CYKLINOWANIE

Cyklinowanie podłóg drewnianych polega na zeszlifowaniu powłok lakierniczych oraz niezbędnej grubości drewna z jej powierzchni. Proces ten ma na celu wyrównanie powierzchni podłogi lub na przykład odkrycie właściwego rysunku drewna. Do cyklinowania stosujemy profesjonalny, bezpyłowy sprzęt niemieckiego producenta Janser oraz wysokiej jakości materiały ścierne. Oferujemy cyklinowanie nowych i starych podłóg, podłóg pokrytych farbą olejną oraz schodów drewnianych.

SZPACHLOWANIE POWIERZCHNI DREWNIANYCH PODŁÓG

Posiadamy szeroki wybór środków, które w połączeniu z płynem szlifierskim pełnią funkcję wysokiej wytrzymałości wypełniacza szczelin. Szpachlowanie powierzchni drewnianych oferujemy zarówno bezpośrednio po procesie prac cykliniarskich, ale również w przypadku, gdy w Państwa podłodze pojawiły się szczeliny lub rozstępy.

POLEROWANIE

Polerowanie podłogi jest to proces stosowany jako przygotowanie podłogi pod aplikację chemii podłogowej (lakierowanie lub olejowanie). Przykładowo po cyklinowaniu podłogi, może być stosowany w celu eliminacji niepożądanych odcieni drewna.

OLEJOWANIE I WOSKOWANIE

Olejowanie i woskowanie podłogi jest to forma zabezpieczenia, która podkreśla naturalną strukturę surowego drewna i nadaje jej świeży wygląd. W zależności od kolorystyki aranżacji danego wnętrza oraz intensywności użytkowania powierzchni, dobieramy odpowiedni olej i wosk.
Stosowane przez nas oleje są produkowane na bazie wody i naturalnych olejów roślinnych. Są bardzo odporne na zachlapania i urazy, głęboko wnikają w strukturę drewna nie naruszając jego porów. Oleje nie posiadają w składzie syntetycznych rozpuszczalników i są antystatyczne, dlatego są polecane dla alergików.
Podłogę pokrytą olejem możemy dodatkowo pokryć warstwą wosku, nadając drewnu piękny połysk.

BEJCOWANIE

Stosuje się je przede wszystkim na podłogi drewniane, po uprzednim wycyklinowaniu oraz gruntownym oczyszczeniu jej powierzchni. Kolor zastosowanej bejcy będzie decydował, jak ostatecznie będzie wyglądała podłoga. Można dobrać bejce pod kolor podłogi podkreślając i zachowując jej naturalny wygląd lub wybrac zupełnie inny odcień drewna i całkowicie zmieniając charakter podłogi.
Po procesie bejcowania podłogi, utrwalamy ją i zabezpieczamy lakierem.

LAKIEROWANIE

Lakierowanie podłogi drewnianej to forma jej zabezpieczenia, która uwydatnia naturalne barwy i rysunek drewna, ale również mogą nadać podłodze wysoki połysk. W ofercie posiadamy lakiery rozpuszczalnikowe i wodorozcieńczalne oraz różnego rodzaju żywice (akrylową, alkidową, poliuretanową).
Stosujemy profesjonalne marki lakierów takie jak Uzin, Bona czy Pallmann, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i doskonale sprawdzają się zarówno w mieszkaniach jak i w obiektach użyteczności publicznej.
Do lakierowania powierzchni drewnianej można przystąpić dopiero po zakończeniu polerowania i dokładnym jej odpyleniu. Po lakierowaniu podłogi jest ona nie tylko bardziej estetyczna, ale także prostsza w pielęgnacji.

Posiadamy wszystkie niezbędne badania i szkolenia oraz doświadczenie w branży. Oferujemy BEZPŁATNE oględziny budynku, jego pomieszczeń, pomiar, doradztwo, kosztorys.

Zaufali nam: