友情链接: 三级片电影 伦理片大全 通辽信息港招聘求职 通辽商业服务 澳门葡京 现金网 澳门新葡京备用网址 新葡京开户 新葡京免费开户 新葡京会员开户 新葡京注册开户 新葡京免费注册 新葡京会员注册 新葡京开户注册 澳门新葡京开户 澳门新葡京免费开户 新葡京官网 澳门新葡京官网 新葡京官方网站 澳门新葡京官方网站 新葡京集团 澳门新葡京集团 新葡京公司 澳门新葡京公司 新葡京导航 澳门新葡京导航 新葡京国际 澳门新葡京国际 线上新葡京 网上新葡京 澳门葡京赌场 葡京赌场官网 澳门葡京赌场官网 新葡京现金网开户 新葡京现金网注册 澳门新葡京免费注册 澳门线上新葡京 澳门网上新葡京 新葡京线路检测中心 新葡京手机游戏 澳门新葡京手机游戏 新葡京手机开户 澳门新葡京手机开户 新葡京手机注册 澳门新葡京手机注册 新葡京手机网站 澳门新葡京手机网站 新葡京手机网址 澳门新葡京手机网址 澳门葡京官网 澳门葡京官方网站 澳门葡京网站 澳门葡京娱乐 澳门葡京网址 澳门葡京开户 澳门葡京注册 澳门葡京免费开户 澳门葡京免费注册 澳门葡京游戏 澳门葡京国际 新葡京官方网址 澳门新葡京官方网址 新葡京游戏平台 澳门新葡京游戏平台 新葡京代理开户 澳门新葡京代理开户 日本三级片 韩国伦理电影
Przygotowanie podłoża pod kostkę brukową | B500
 

Przygotowanie podłoża pod kostkę brukową

Przygotowanie podłoża pod kostkę brukową

Podstawa to podbudowa

Przygotowanie podłoża pod kostkę brukową.Aby uzyskać piękny plac, alejkę czy podjazd, musimy zacząć od przygotowania solidnego podłoża pod kostkę brukową.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jak oczyścić wykop?
Jak zabezpieczyć roślinność?
Jak uchronić się przed kałużami?

Po pierwsze grunt

Trwałość i dobra jakość nawierzchni z kostki brukowej zależy przede wszystkim od sposobu przygotowania podłoża. Jeśli zaniedbamy ten etap, być może nie będziemy mogli się długo cieszyć pięknym podjazdem lub alejką w ogrodzie.
Wbrew pozorom przygotowanie gruntu pod kostkę nie należy do łatwych zadań. Podstawową informacją, jakiej będziemy potrzebować jest rodzaj gruntu, z jakim mamy do czynienia. Od jego nośności zależy jak wiele pracy musimy włożyć w jego utwardzenie. Przy gruntach bardziej miękkich i podmokłych może się okazać, że bezpieczniej w tej kwestii jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy fachowo ocenią jak wykonać podbudowę, aby uniknąć przykrych niespodzianek po pierwszym deszczowym sezonie, albo przejeździe cięższego auta.

Czy wiesz, że

Pierwszym etapem przygotowania gruntu jest jego oczyszczenie z kamieni i elementów organicznych takich jak korzenie i pnącza.

Oczyszczamy teren wstępnie, a następnie po usunięciu wierzchniej jego warstwy o grubości 20-50cm, w zależności od rodzaju gleby. Musimy to wykonać dokładnie, bo rosnące pod nawierzchnią rośliny bardzo szybko ją zniszczą. Pamiętajmy również, że jeśli mamy do czynienia z drzewem rosnącym przy nawierzchni lub nawet w jej środku, nie wystarczy przyciąć mu korzenie. Prawdopodobnie odrosną one w krótkim czasie, lub drzewo zachoruje. W takim przypadku będziemy potrzebowali specjalnej nawierzchni przesiąkliwej nad korzeniami.

Spadki uchronią przed podmyciem

Terenowi należy zadać określony spadek, min. 2,5%, z uwzględnieniem odpływu wody od budynku. Jeżeli chcemy wykonać go w drugą stronę, możemy zastosować listwy odwadniające wzdłuż ścian, ale przy większych ulewach może to nie wystarczyć. Sam grunt może wymagać zagęszczenia. Stosujemy w tym celu zagęszczarkę wibracyjną.

Podbudowa to podstawa konstrukcji

Pierwszą utworzoną przez nas warstwą będzie podbudowa. W zależności od użytkowania może być to 20cm warstwa z grubego żwiru lub tłucznia, lecz dla samochodów ciężarowych musimy na podbudowę przeznaczyć 30-40cm. Tę warstwę również należy utwardzić maszynowo, uważając aby nie utracić spadków. Nieoceniona może się tu okazać pomoc fachowców.
Następnie przystępujemy do tworzenia warstwy wyrównawczej z piasku, grysu lub żwirku o małym uziarnieniu. Tej warstwy nie musimy utwardzać – nastąpi to po ułożeniu kostki.

Układanie kostki to ostatni element

Podczas układania kostki należy zapewnić jej przysypanie spoin mniej więcej do 1/3 – 1/2 wysokości. Gotową nawierzchnię utwardzamy ostatni raz powierzchniowo. Utwardzanie punktowe mogłoby doprowadzić do wybrzuszeń. Gotowa nawierzchnia wymaga jeszcze tylko przysypania piaskiem i pozostawienia na kilka dni w celu wypełnienia wszystkich szczelin.

Comments are closed.

Zaufali nam: