友情链接: 三级片电影 伦理片大全 通辽信息港招聘求职 通辽商业服务 澳门葡京 现金网 澳门新葡京备用网址 新葡京开户 新葡京免费开户 新葡京会员开户 新葡京注册开户 新葡京免费注册 新葡京会员注册 新葡京开户注册 澳门新葡京开户 澳门新葡京免费开户 新葡京官网 澳门新葡京官网 新葡京官方网站 澳门新葡京官方网站 新葡京集团 澳门新葡京集团 新葡京公司 澳门新葡京公司 新葡京导航 澳门新葡京导航 新葡京国际 澳门新葡京国际 线上新葡京 网上新葡京 澳门葡京赌场 葡京赌场官网 澳门葡京赌场官网 新葡京现金网开户 新葡京现金网注册 澳门新葡京免费注册 澳门线上新葡京 澳门网上新葡京 新葡京线路检测中心 新葡京手机游戏 澳门新葡京手机游戏 新葡京手机开户 澳门新葡京手机开户 新葡京手机注册 澳门新葡京手机注册 新葡京手机网站 澳门新葡京手机网站 新葡京手机网址 澳门新葡京手机网址 澳门葡京官网 澳门葡京官方网站 澳门葡京网站 澳门葡京娱乐 澳门葡京网址 澳门葡京开户 澳门葡京注册 澳门葡京免费开户 澳门葡京免费注册 澳门葡京游戏 澳门葡京国际 新葡京官方网址 澳门新葡京官方网址 新葡京游戏平台 澳门新葡京游戏平台 新葡京代理开户 澳门新葡京代理开户 日本三级片 韩国伦理电影
Ogrzewanie podłogowe a wylewka betonowa | B500
 

Ogrzewanie podłogowe a wylewka betonowa

Ogrzewanie podłogowe a wylewka betonowa

Jak powinna wyglądać wylewka betonowa w pomieszczeniu z zainstalowanym ogrzewaniem podłogowym?

Wylewka przy ogrzewaniu podłogowymCiepła podłoga to, szczególnie w sezonie zimowym, niebywałe udogodnienie. Montaż ogrzewania podłogowego wymaga zaplanowania go już na etapie projektu. Aby instalacja grzewcza była szczelna i funkcjonalna, musi być odpowiednio umieszczona w warstwach podłogowych.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jaka jest grubość wylewki przy ogrzewaniu podłogowym?
Jakie domieszki powinien mieć beton?

Ciepła podłoga jest szczególnie narażona na pęknięcia

Podczas układania ogrzewania podłogowego należy zwrócić uwagę na pewne różnice w wykonaniu wylewki w porównaniu z tradycyjną podłogą bez rur grzewczych. Zanim przystąpimy do wylewania betonu, upewnijmy się, że izolacja termiczna i akustyczna podłogi została odpowiednio ułożona. Elementem, którego nie możemy pominąć są taśmy brzegowe, układane wzdłuż ścian pomieszczenia jeszcze przed położeniem płyt izolacyjnych.
W każdej podłodze o dużej powierzchni należy zadbać o dylatacje, jednak w przypadku ogrzewania podłogowego ma to szczególne znaczenie, ze względu na rozszerzalność termiczną materiałów. Nie można zapomnieć o dylatacjach w drzwiach pomiędzy pomieszczeniami, ponieważ bez nich taśmy brzegowe pomieszczeń nie będą w stanie przenieść wydłużenia płyty jastrychu. Nieprawidłowym rozwiązaniem jest tworzenie dylatacji poprzez nacinanie gotowego już jastrychu, ponieważ wylewka będzie działała na całej swojej grubości, a nie tylko w górnej warstwie.

Odpowiednia grubość i skład wylewki

Wylewka betonowa powinna mieć grubość 66mm, licząc od warstwy izolacji, więc przy rurach grzejnych o średnicy 16mm otrzymujemy warstwę samej wylewki 50mm. Nie ma sensu wylewanie warstwy grubszej niż potrzeba, ponieważ zwiększy to bezwładność cieplną grzejników. Ważnym dodatkiem do wylewki jest plastyfikator, który ma na celu zmniejszenie ilości wody, dzięki czemu zwiększa się wytrzymałość na obciążenia i zmniejsza się skurcz betonu po wyschnięciu. Plastyfikatory wpływają też na polepszenie właściwości plastycznych zaprawy oraz zwiększają przewodzenie ciepła.

Ochrona przed skokami temperatury i odparowaniem wody

Wylewka powinna być wykonana w całości w jednym pomieszczeniu za jednym razem, a temperatura przy wykonywaniu prac nie powinna być niższa niż +5°C. Zanim włączymy ogrzewanie podłogowe, musimy stopniowo zwiększać temperaturę wylewki o 5°C w ciągu jednego dnia, aby uniknąć gwałtownego powstawania skurczów, które mogą prowadzić do popękania podłogi i odpadnięcia płytek.
Przed ułożeniem posadzki należy zapewnić wylewce odpowiedni czas na związanie i wyschnięcie.

Czy wiesz, że

Nie należy doprowadzać do przedwczesnego odparowania wody, więc trzeba unikać przeciągów.

W przypadku intensywnych upałów zaleca się przykrycie powierzchni folią. Okres ten powinien trwać co najmniej 3 tygodnie, po nim można przejść do układania posadzki, jednak należy przy tym uwzględnić istniejące dylatacje.

Comments are closed.

Zaufali nam: