Kostka brukowa – wzory

Kostka brukowa – wzory

Wybierz materiał dostosowany do twoich potrzeb

Kostka brukowa – wzoryKostka brukowa przez ostatnich kilkanaście lat zmieniła się nie do poznania. Producenci zabiegają o wprowadzenie nowych wzorów, żeby zaspokoić coraz bardziej wymagające gusta klientów.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jakie są podstawowe wzory kostki brukowej?
Typowe czy unowocześnione wzory kostki brukowej?

Klasyka polskich chodników

Chociaż wciąż popularne są modele kostki betonowej „Holland” i „Behaton”, to coraz większą uwagę, zarówno klienci, jak i producenci, skupiają na oryginalności. Kostka z naturalnych surowców, takich jak granit czy bazalt wciąż występuje najczęściej w tradycyjnej formie, natomiast kostka betonowa w ciągu kilkunastu lat przeżyła prawdziwą eksplozję wzorów, kolorów, faktur i kształtów.

Zamiłowanie do antyku

Po gładkich, regularnych kształtach, przyszła moda na wzory bardziej organiczne, stylizowane na stare. Mamy do wyboru wzory imitujące stary bruk, stary klinkier i kamień o popękanych brzegach. Takie antyczne rozwiązania świetnie sprawdzają się w ogrodach z bujną roślinnością o nieregularnym układzie ścieżek i kwietników, a także na tarasach przy domach tradycyjnych lub nawiązujących do klimatu śródziemnomorskiego.
Kostka brukowa jest również dostępna w formie bardzo małych elementów, często trójkątnych lub trapezowych, które nadają się do tworzenia łuków i okręgów.

Szlachetne połączenie w szlachetnym celu

Czy wiesz, że

Bardzo efektownie prezentują się zestawienia różnych rodzajów kostki.

Kolorystyczne i fakturowe zestawienia różnych kostek są nieocenionym narzędziem w ułatwianiu poruszania się po mieście osobom niedowidzącym i niewidomym, szczególnie na terenach zabytkowych, gdzie nie można stosować współcześnie wyglądających materiałów.
Najpowszechniej występującą, ze względu na początkową wyłączność na rynku kostką, jest prosta betonowa kostka dostępna w kilku kolorach i trzech podstawowych kształtach. Świetnie sprawdza się ona na alejach o dużym natężeniu ruchu, podjazdach, drogach dojazdowych oraz w przestrzeniach przemysłowych.

Comments are closed.

Zaufali nam: