友情链接: 三级片电影 伦理片大全 通辽信息港招聘求职 通辽商业服务 澳门葡京 现金网 澳门新葡京备用网址 新葡京开户 新葡京免费开户 新葡京会员开户 新葡京注册开户 新葡京免费注册 新葡京会员注册 新葡京开户注册 澳门新葡京开户 澳门新葡京免费开户 新葡京官网 澳门新葡京官网 新葡京官方网站 澳门新葡京官方网站 新葡京集团 澳门新葡京集团 新葡京公司 澳门新葡京公司 新葡京导航 澳门新葡京导航 新葡京国际 澳门新葡京国际 线上新葡京 网上新葡京 澳门葡京赌场 葡京赌场官网 澳门葡京赌场官网 新葡京现金网开户 新葡京现金网注册 澳门新葡京免费注册 澳门线上新葡京 澳门网上新葡京 新葡京线路检测中心 新葡京手机游戏 澳门新葡京手机游戏 新葡京手机开户 澳门新葡京手机开户 新葡京手机注册 澳门新葡京手机注册 新葡京手机网站 澳门新葡京手机网站 新葡京手机网址 澳门新葡京手机网址 澳门葡京官网 澳门葡京官方网站 澳门葡京网站 澳门葡京娱乐 澳门葡京网址 澳门葡京开户 澳门葡京注册 澳门葡京免费开户 澳门葡京免费注册 澳门葡京游戏 澳门葡京国际 新葡京官方网址 澳门新葡京官方网址 新葡京游戏平台 澳门新葡京游戏平台 新葡京代理开户 澳门新葡京代理开户 日本三级片 韩国伦理电影
Ile kosztuje montaż alarmu w domu? | B500
 

Ile kosztuje montaż alarmu w domu?

Ile kosztuje montaż alarmu w domu?

Mój dom, to moja twierdza – takie podejście może zagwarantować bezpieczeństwo

montaz-alarmuKoszt montażu alarmu w domu jest zmienny. Można jednak, wiedząc jaki jest projekt naszego alarmu, spróbować obliczyć podstawowe koszty. Trzeba jednak mocno poruszyć wyobraźnię jeśli chce się rozplanować to samemu. Lepiej montaż alarmu powierzyć fachowcowi.

Czego dodatkowo dowiesz się z artykułu:
Jaki alarm zamontować?
Jakie są ceny alarmów?

Rodzaje alarmów

Podejmując decyzję o zakupie i instalacji alarmu, pierwszym krokiem jest decyzja, która określi klasę systemu alarmowego.
Klasa pierwsza odpowiednia jest jeśli ryzyko włamania albo kradzieży oceniane jest jako małe. Przewiduje się też, że intruz lub złodziej nie dysponuje specjalistyczną wiedzą dotyczącą systemów alarmowych.
Klasa druga odpowiednia będzie, jeśli zagrożenie włamaniem oceniane jest jako małe lub średnie. Przewiduje się, że intruz będzie posiadał ograniczoną wiedzę o systemach alarmowych, może jednak posiadać instrumenty takiej jak miernik, klucze metryczne czy wkrętaki.
Klasa trzecia to zabezpieczenie przed ryzykiem, które oceniane jest jako średnie do wysokiego. Przewiduje się, że intruz będzie biegły w dziedzinie systemów alarmowych oraz będzie posiadał kompleksową gamę narzędzi i przenośne wyposażenie elektroniczne.

Czy wiesz, że

Określenie klasy systemu alarmowego jest bardzo ważne – od tej decyzji zależeć będzie wiele późniejszych wyborów związanych z doborem urządzeń i konfiguracją systemu.

Klasa czwarta to wysokie ryzyko włamania albo kradzieży, a względy bezpieczeństwa mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi czynnikami. Przewiduje się, że złodziej będzie posiadał możliwości do szczegółowego planowania włamania lub kradzieży, oraz będzie dysponować pełnym zakresem wyposażenia, włącznie z możliwością podmiany części składowych systemu alarmowego.
Dla domów jednorodzinnych oraz mieszkań zazwyczaj odpowiednie jest zastosowanie systemu alarmowego w drugiej klasie bezpieczeństwa, choć jak wiadomo bywają wyjątki.

Orientacyjne ceny

Cena systemu alarmowego uzależniona jest od wyboru klasy bezpieczeństwa, gdyż wszystkie zastosowane urządzenia muszą posiadać klasę co najmniej taką, jak określona dla całego systemu. Cena będzie zależała również od tego czy wybierzemy przewodowy czy bezprzewodowy rodzaj alarmu.
Na dobrze dobrany zestaw składa się centrala alarmowa, czujki ruchu (ilość uzależniona jest od wielkości i ilości chronionych pomieszczeń), klawiatura sterująca, sygnalizator akustyczno-optyczny zewnętrzny, sygnalizator akustyczny wewnętrzny oraz dialer telefoniczny, moduł powiadamiania radiowego odpowiednich służb lub dialer GSM.

Czy wiesz, że

Alarmy, jeśli nie znamy się zbyt dobrze, najlepiej kupować u specjalisty, a dodatkowo również u niego zamówić usługę montażu.

Na podstawie planów pomieszczeń sprzedawca pomoże nam dobrać odpowiednią ilość czujek czy chociażby konieczną długość kabli.
Jeśli chodzi o ceny, to orientacyjnie można podać, że cena czujki waha się w granicach 50-80 złotych. Rejestrator to wydatek rzędu 800-3000 złotych. Kamerki mogą kosztować w granicach 400-800 złotych za proste modele.
Dlatego też warto rozejrzeć się za gotowymi systemami, gdzie proste zestawy dostaniemy już za kwotę 450-600 złotych. Natomiast powyżej 1 tysiąca jesteśmy w stanie znaleźć system o całkiem przyzwoitych parametrach.

Profesjonalny montaż

Niektórzy sprzedawcy mają skalkulowaną cenę sprzętu wraz z montażem. Tak jest najlepiej, gdyż wiadomo że system zostanie „uzbrojony” profesjonalnie. Wtedy też warto poprosić o serwisowanie i skupić wszystko w jednych rękach. Dzięki temu łatwiej i szybciej będzie można usunąć ewentualne usterki.
Czasami jednak samemu trzeba znaleźć odpowiedniego fachowca, który dodatkowo będzie znał się na programowaniu centrali. To bardzo istotny punkt – bez tego alarm może nieprawidłowo działać.
Cena montażu wraz z programowaniem waha się w granicach 1000 złotych. Wzrasta w zależności od ilości oraz rodzaju czujek oraz konieczności kładzenia kabli. W niektórych przypadkach może dojść nawet do 10 tysięcy.

Comments are closed.

Zaufali nam: